Alfaco Polska Sp. z o.o. to czołowy dystrybutor zintegrowanych rozwiązań w zakresie urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Portfolio firmy obejmuje wszystkie elementy składowe pozwalające na budowę kompletnych instalacji, oferujący tym samym gotowe rozwiązania dla Retailu.

Spółka o ugruntowanej pozycji na rynku HVAC/R z sukcesem prowadzi sprzedaż urządzeń do firm instalacyjnych, producentów oraz firm handlowych, konsekwentnie poszerzając portfel produktów oraz bazę lojalnych klientów. Rozbudowana sieć dystrybucji w 6 oddziałach na terenie Polski oraz sprzedaż wysyłkowa pozwala na dotarcie do szerokiego spektrum odbiorców od niezależnych sprzedawców po klientów indywidualnych.

Kluczowe znaczenie dla realizacji celów biznesowych firmy ma wysoka sprawność operacyjna, elastyczność i ogromne doświadczenie Alfaco jako dystrybutora oraz eksperta z zakresu HVAC/R. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i kontrahentów firma zatrudnia wykwalifikowanych inżynierów, wykonuje bilanse chłodnicze, organizuje szkolenia z najnowszych rozwiązań wyznaczając tym samym nowe trendy w dystrybucji.

Alfaco Polska powstała w 1993 roku w trakcie olbrzymich zmian gospodarczych. Firma postawiła na dystrybucję w sektorze MSP oraz penetrację rynków lokalnych, umożliwiło to zbudowanie szerokiej sieci partnerskiej małych i średnich firm.

Od 2017 roku firma Alfaco jest członkiem Grupy CAREL, światowego lidera sterowników dla systemów klimatyzacji, chłodnictwa oraz ogrzewnictwa, jak również systemów nawilżania oraz chłodzenia adiabatycznego.

alfacooffice


Firma prowadzi bezpośrednią działalność w Polsce, Ukrainie i obszarze Morza Bałtyckiego. Jest strategicznym partnerem dystrybucyjnym dla światowych producentów HVAC/R, sprzedając ich produkty w Europie Środkowo Wschodniej do tysięcy partnerów handlowych. W stałej ofercie firmy znajduje się ponad 2000 produktów przeszło 20 marek z całego świata.

 

Alfaco podjęło współpracę z między innymi:

Carrier Polska; ABCold Sp.j.; AGH Kraków; Auchan Polska Sp. z o.o.; ES SYSTEM K Sp. z o.o.; Jeronimo Martins Dystrybucja S.A.; Termo Schiessl Sp. z o.o.; Bank Zachodni WBK; Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.; Cadbury Wedel Sp. z o.o.; BDN Wykroty Sp. z o.o.; LINEA Systemy Chłodnicze Sp. z o.o.; Z.P.H.U "SZRON" Sp. J Marian i Dariusz Klepczyńscy; Bims Plus; British American Tabaco; Elektrownia Bełchatów, Opole i Kozienice; NATEO Sp. z o.o.; AREA COOLING SOLUTIONS Sp. z o.o.; West-Frost Sp. z o.o.; Electrolux Poland Sp. z o.o; Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"; Nestle Polska S.A; Santander Consumer Bank; Telewizja Polska S.A.; ROSZAK Chłodnictwo Klimatyzacja; Ekium Polska Sp. z o.o.; WSK Kraków; JBG-2 Sp. z o.o.; Fabryka Urządzeń Chłodniczych BYFUCH Sp. z o.o.; P.P.U.H. "GALMET" S.D.R. GALARA S.J.; Starostwo Powiatowe w Słubicach; P.P.H. "JUKA" s.j.; Tesco Polska Sp. z o.o.; TKG Sp. z o.o.; "Piotr i Paweł" S.A.; SCA PR Polska Sp. z o.o.; P.P.H. "COOL"; STEUER ACS; Beijer Ref Polska Sp. z o.o.; Producent Pawilonów Handlowych WIERUSZ Spółdzielnia Pracy; Lennox Polska Sp. z o.o.; Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.; Polfa Bolesławiec S.A.; GEA Klimatyzacja Sp. z o.o.; Orlen Automatyka Sp. z o.o., Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i wiele innych…

Rok rocznie firma otrzymuje prestiżowe nagrody i wyróżnienia: Diamenty Forbes, Delta, Solidna Firma, Fair Play, Gazele Biznesu, Gepardy Biznesu oraz Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.